Planowanie wakacji to niezwykle ekscytujący czas. Może być jednak także stresujący, szczególnie jeśli chodzi o organizację transportu. Kiedy podróż dotyczy jednej osoby, zazwyczaj nie ma problemu ze skorzystaniem z różnych środków komunikacyjnych. Schody zaczynają się natomiast w momencie, gdy w podróż udaje się cała rodzina. W takiej sytuacji doskonałym pomysłem okazać może się wynajem busa. W dzisiejszym wpisie przedstawimy argumenty przemawiające za wypożyczeniem auta na wakacje oraz podpowiemy, jak dobrze zorganizować wyjazd.

Komfort na dalekiej trasie

Podróżowanie w gronie rodzinnym to wspaniały pomysł. Jest to szansa na spędzenie wartościowego czasu razem, prowadzenie ciekawych rozmów z pociechami czy podziwianie widoków za oknem pojazdu. Dlatego też wiele dzieci tak bardzo lubi jeździć wspólnie z rodzicami, nawet na krótkie wyprawy. Natomiast podróże wakacyjne często wiążą się z pokonywaniem nieco dłuższych niż na co dzień dystansów. Z tego powodu warto zadbać o maksymalną wygodę w czasie jazdy.

Wynajmując busa, można mieć pewność, że będzie wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich pasażerów oraz bagażu. W takim pojeździe mieści się naprawdę sporo. Podróżując z dziećmi, trzeba mieć na uwadze ilość przedmiotów, które trzeba ze sobą zabrać. Ubrania, ulubione zabawki, kocyki, wózki czy kosmetyki – tylko rodzic wie, o ilu rzeczach trzeba pamiętać. Dlatego też wyjazd z dziećmi nawet na kilka dni to nie lada wyzwanie. Z tego powodu bus na wakacje rodzinne okazuje się czasami jedyną opcją, aby wygodnie dotrzeć do celu. A nie ma nic gorszego niż podróżowanie w ciasnocie czy obciążonym do granic możliwości, małym aucie.

Pełna kontrola

Wśród entuzjastów wynajmu większych pojazdów na rodzinne wycieczki pojawia się ciekawy argument za podjęciem takiej decyzji. Ponieważ wielu rodziców pragnie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swoim pociechom, wolą postawić na własny pojazd niż komunikację zbiorową. Nic dziwnego – w końcu w takiej sytuacji rodzice bezpośrednio odpowiadają za swoje dzieci i mogą w pełni kontrolować przebieg podróży. W ten sposób mają pewność, że panują nad wszystkim. Jest to szczególnie ważne, gdy dziecko ma specjalne potrzeby – wtedy też podróżowanie pociągiem czy autobusem może sprawiać ogromne trudności. Dlatego też taki bus na wakacje to idealna opcja dla osób chcących jak najlepiej zorganizować rodzinny wypad.

Bus to wiele możliwości

Wynajęcie busa na rodzinne wakacje pozwala na zrealizowanie planów trudnych do wykonania w przypadku wyboru innych metod przejazdu. Nie trzeba martwić się o rozkłady jazdy czy opóźnienia, jakie dotyczą publicznego transportu zbiorowego. Ma się pełną kontrolę nad przebiegiem trasy, ilością, a także lokalizacją ewentualnych przystanków. Taka elastyczność w harmonogramie pozwala zmienić założenia wycieczki praktycznie w każdym momencie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób spontanicznych, które uwielbiają sprawiać swojej rodzinie niespodzianki. Blisko trasy znajduje się park rozrywki, polecany lokal gastronomiczny lub zoo? Nie ma problemu! W wynajętym busie nie ma sztywnych harmonogramów. To pozwala na pełne wykorzystanie cennego wakacyjnego czasu oraz dostosowanie planów do preferencji całej rodziny.

Czy to się opłaca?

Jeśli duża rodzina wybiera się na wspólne wakacje, wynajem busa to nie tylko wygoda czy elastyczność podróży. Często może okazać się, że jest to też korzystna opcja pod względem finansowym. Podróżowanie jednym pojazdem, zamiast kilku osobnych samochodów, pozwala zaoszczędzić na kosztach paliwa i opłatach autostradowych. Czasem można zdziwić się, jak pozornie niewielkie wydatki razem sprawiają, że bardziej opłaca się wynajęcie dużego busa, w którym pomieścić może się nawet 9 osób! Ponadto w przypadku podróżowania kilku rodzin (np. 3 grupy – rodzice + dziecko), dzielenie kosztów wynajmu busa sprawi, że indywidualne wydatki będą niższe. Jest to super sposób na wspólne zwiedzanie i integrację stosunkowo małym kosztem, ale wygodnie oraz w ulubionym towarzystwie.

wynajem busa na wakacje

Większe grono to więcej zabawy!

Planując wyprawę w większym, rodzinnym gronie, lepiej postawić na pojemnego busa również z innego powodu. Dzięki temu, że mogą nim podróżować nie tylko rodzice z dziećmi, lecz także dziadkowie czy inni członkowie rodziny, to jest to doskonała okazja na spędzenie wspólnego czasu. Podczas podróży można rozmawiać, śpiewać piosenki, grać w gry czy oglądać filmy. Jest to więc doskonała okazja do budowania więzi rodzinnych oraz tworzenia wspomnień, które zostaną na długo.

Dodatkowe udogodnienia

Czasem na korzyść wynajęcia busa na rodzinne wakacje decyduje fakt, że takie nowoczesne pojazdy posiadają wiele przydatnych w czasie podróży funkcji. Przede wszystkim warto wspomnieć o klimatyzacji, regulowanych fotelach, automatycznej skrzyni biegów czy tempomacie. Oczywiście wszystko zależy od wyboru pojazdu dostępnego w ofercie firmy wynajmującej busy. Można zdecydować się na pojazd, który posiada np. opcję obrotu fotela, co może być przydatne dla rodzin z małymi dziećmi. Trudno nie wspomnieć o komplecie czujników pozwalających na wygodne manewry w ciasnych uliczkach czy zatłoczonych parkingach oraz poduszkach powietrznych, oświetleniu itd. Te wszystkie udogodnienia sprawiają, że rodzinny wyjazd nie tylko jest bezpieczniejszy, lecz także mniej uciążliwy.

Sprawny pojazd to gwarancja udanej wycieczki

Omawiając temat wynajmu busa na rodzinne wakacje, nie sposób nie wspomnieć o tym, że czasami lepiej zrezygnować z dalekiej podróży własnym autem. Może wydawać się to niezrozumiałe – dlaczego posiadając auto, powinno się skorzystać z tego wynajmowanego? Istnieją jednak pewne powody, dla których warto zdecydować się na taką opcję. Przede wszystkim trzeba być świadomym, że pojazdy używane na co dzień, pokonujące krótkie trasy mogą nie podołać podczas bardziej obciążających i dłuższych wyjazdów. Niestety często zdarza się tak, że sprawne auto po przejechaniu odcinka autostrady ku naszemu zdziwieniu ulega awarii. Busy natomiast są regularnie serwisowane pod kątem układów, które są najbardziej obciążane podczas długich wyjazdów. Dlatego też nie trzeba martwić się o nagłe przerwanie podróży przez awarię. Wynajmując zresztą pojazd, nie trzeba martwić się np. o dodatkowe ubezpieczenie w razie takich zdarzeń.

Do busa zmieści się wszystko!

Wynajem busa na wakacje to również doskonała opcja w przypadku chęci zabrania dodatkowego sprzętu sportowego. Do takiego pojazdu wejdą rowery czy hulajnogi, wybrany sprzęt wodny, piłki, narty itp. Dzięki temu można zaplanować wiele aktywności podczas wyjazdu i nie martwić się, czy w miejscu docelowym będzie wypożyczalnia takiego rodzaju sprzętu. W ten sposób można również zaoszczędzić – zamiast wypożyczać np. rowery, można jeździć na własnych, które dodatkowo są lepiej dopasowane do potrzeb właścicieli, a co za tym idzie, również znacznie wygodniejsze.

Podsumowując, bus na wakacje to świetna opcja dla wielu rodzin. Rozwiązanie to posiada sporo zalet, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na podróż w wygodnym i pojemnym pojeździe. Niezależnie od powodów, dla których decydujemy się na wynajem busa, jest to zawsze dobry wybór. Dlatego też, wybierając się w tym sezonie na wakacje, czas rozważyć wynajęcie wygodnego środka transportu. Wszystko dla komfortu, bezpieczeństwa oraz wielu innych korzyści, jakie dają busy na wynajem.