FAQ – Często zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają Wynajmujący. Jeśli nie znajdziesz tutaj rozwiązania swojego problemu – napisz do Nas!

Accordion

Rezerwacje dokonywane są na typ pojazdu a nie konkretną markę lub model. Każdorazowo po rezerwacji weryfikowana jest dostępność konkretnych aut. W potwierdzeniu rezerwacji otrzymacie Państwo informacje na temat konkretnego auta przeznaczonego do wynajmu.
Wszystkie auta w momencie wydawania są zatankowane do pełna, tak też powinny zostać zwrócone. W innym przypadku naliczona zostanie dodatkowa opłata.
Istnieje możliwość płatności online, kartą lub gotówką na miejscu, każdorazowo jednak przynajmniej część kwoty musi zostać wpłacona przelewem (z rachunku na rachunek) bądź kartą.
Aby dokonać rezerwacji należy wnieść opłatę rezerwacyjna w wysokości 30% całkowitej opłaty za najem. Opłatę rezerwacyjną można wnieść na nasze konto bądź wpłacić w siedzibie wynajmującego w terminie 2 dni od momentu otrzymania potwierdzenia rezerwacji. Pozostała część musi zostać wpłacona najpóźniej na 1 dzień przed rozpoczęciem okresu najmu. Datą płatności zawsze jest data wpływu środków na konto Wynajmującego.
Poza opłatą za wynajem, która stanowi iloczyn ilości dni i aktualnej stawki dziennej za dany typ pojazdu płacisz jedynie opłatę serwisową (jednorazowa opłata niezależna od ilości dni). Zobowiązany jesteś również wpłacić zwrotna kaucję. Nie stosujemy ukrytych opłat – o wszystkich kosztach wynajmu zostaniesz poinformowany w czasie rezerwacji.
Udział własny w każdej szkodzie komunikacyjnej powstałej z winy Najemcy/kierowcy wynosi 1 000,00 zł.
Jesteś zobowiązany do okazania Wynajmującemu, najpóźniej w dniu podpisania Umowy, ważnego prawa jazdy kat. B oraz okazania i przekazania (umożliwienia dokonania) kserokopii aktualnego dokumentu tożsamości ze zdjeciem – w przypadku firm wymagany jest odpis z KRS (lub wypis z ewidencji) oraz dokument tożsamości ze zdjęciem osoby upoważnionej do reprezentowania podmiotu gospodarczego.
Nie stosujemy limitu kilometrów, więc możesz pojechać gdzie tylko zechcesz – pod warunkiem oczywiście, że zdążysz na czas wrócić.
Tak, wyjazd za granicę jest dozwolony. Nie pobieramy z tego tytułu dodatkowych opłat. Możesz poruszać się po terenie Państw Unii Europejskiej. Bezwzględnie zabronione są wszelkie wyjazdy do Państw Europy Wschodniej (Rosja, Ukraina, Białoruś) oraz podróżowanie po terenach objętych działaniami wojennymi, rozruchami, zamieszkami.
Jesteś zobowiązany zwrócić pojazd w terminie określonym w Umowie Najmu. O każdym opóźnieniu musisz wcześniej poinformować Wynajmującego. Za każdą rozpoczętą godzinę po upływie terminu będziesz musiał zapłacić karę umowną w wysokości 30,00 zł. Jeżeli nie zwrócisz pojazdu w ciągu 6 godzin po terminie wskazanym w Umowie i nie skontaktujesz się z Wynajmującym poinformujemy organy ścigania o kradzieży. W takim przypadku przepada również kaucja w pełnej wysokości.
Tak. Jesteśmy legalnie działającą firma, na każdą świadczoną przez nas usługę wystawiamy fakturę VAT.
W przypadku awarii lub wypadku jesteś zobowiązany natychmiast poinformować o tym Wynajmującego. W porozumieniu z nim ustalisz sposób dalszego postępowania. W przypadku gdy do zdarzenia dojdzie z winy osoby trzeciej konieczne jest wezwanie policji na miejsce zdarzenia. Po dostarczeniu protokołu w momencie zwrotu pojazdu wynajmujący nie jest obciążany dodatkowymi kosztami z tytułu zaistniałej szkody.
Niestety nie. Oferujemy auta z możliwie niską kaucją. To nasze zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia auta. W przypadku zwrotu bez uszkodzeń kaucja w całości jest zwracana.
Auto może wypożyczyć każdy kto posiada prawo jazdy kat. B. Nie stosujemy ograniczeń wiekowych ani wymagań co do stażu posiadania prawa jazdy.
Nie, jednak wtedy nie ma pewności że w oczekiwanym terminie jakiekolwiek auto będzie dostępne.
Tak, jednak w takiej sytuacji każdorazowo musisz najpierw skontaktować się z Wynajmującym, który zweryfikuje i potwierdzi taką możliwość.
Nie, karta nie jest wymagana. Kaucja i płatności mogą być dokonane online, gotówką lub za pośrednictwem terminala na miejscu w siedzibie Wynajmującego. Ze względów bezpieczeństwa wymagamy jednak, w przypadku wynajmu po raz pierwszy w naszej wypożyczalni, aby przynajmniej część wpłaty została dokonana przelewem (z rachunku na rachunek) lub kartą.
Tak, wystarczy że masz prawo jazdy kat. B i okażesz drugi dokument tożsamości.
Kierowcą może być najemca lub dowolna wskazana przez niego osoba wpisana do protokołu zdawczo-odbiorczego, pod warunkiem, że posiada prawo jazdy kat. B.
Tak, wszystkie nasze auta posiadają obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz Autocasco (AC) wraz z ochroną w razie kradzieży wynajętego samochodu a także ubezpieczenie NNW – w razie Twoich obrażeń w wypadku. Ponadto dla komfortu Twojej podróży każde auto posiada pakiet ubezpieczenia Assistance obowiązujący na terenie RP oraz terenie Europy (z wyłączeniem Państw do których wyjazd jest bezwzględnie zabroniony). Ubezpieczenie jest wliczone w koszt wynajmu auta. Jeśli zdarzy się wypadek i uszkodzisz inny pojazd, jego pasażerów lub ich rzeczy, pokryje ono koszty napraw lub leczenia. W razie wypadku, z Twojej winy, zawsze obowiązuje Cię zapłacenie ustalonej kwoty udziału własnego – 1 000,00 zł. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące ubezpieczenia, jego warunków zapytaj naszych pracowników – udzielą Ci szczegółowych informacji.
Niestety nie możemy zwrócić żadnej części niewykorzystanej kwoty. Samochód wynajęty jest na konkretny okres, zgodnie z rezerwacją i umową najmu i zakładamy, że auto będzie w użytku przez cały ten czas – wszystko dlatego, że dla Państwa komfortu logistykę aut planujemy z wyprzedzeniem.
Dokładnie obejrzyj auto dookoła oraz wewnątrz szukając ewentualnych uszkodzeń, które o ile występują powinny zostać uwzględnione w protokole zdawczo-odbiorczym. Jeśli coś zauważysz zgłoś to pracownikowi. Upewnij się jakie paliwo powinieneś tankować – jeśli masz wątpliwości zapytaj pracownika wypożyczalni. Przekręć kluczyk w stacyjce żeby sprawdzić poziom paliwa oraz ewentualne awarie sygnalizowane kontrolkami. Pracownik opowie Ci o podstawowych funkcjonalnościach i wyposażeniu pojazdu a w razie konieczności nauczy Cię jego obsługi. W razie wątpliwości pytaj – odpowiemy na wszystkie pytania.
Podajemy dane katalogowe (udostępnione przez producentów) aut z każdej kategorii cenowej: Kategoria OPTIMUM: Spalanie w mieście: 6,7 l/100km Spalanie w trasie: 5,5 l/100km Spalanie w cyklu mieszanym: 6,0 l/100km Kategoria LUX: Spalanie w mieście: 5,9 l/100km Spalanie w trasie: 5,3 l/100km Spalanie w cyklu mieszanym: 5,6 l/100km Kategoria VIP: Spalanie w mieście: 6,9 l/100km Spalanie w trasie: 5,5 l/100km Spalanie w cyklu mieszanym: 6,0 l/100km